ادامه مطلب...

همزیستی نیوز - میانکاله را خانه فلامینگوهای زیبا و پرندگان منحصر به فرد می‌دانند. اینجا پناهگاه پرندگان مهاجر و مامن بسیاری گونه‌های آبی و خزندگان بومی است. اینجا بهشت پرندگان است.

میانکاله، شبه جزیره‌ای در گوشه جنوب شرقی مازندران است، منطقه‌ای که خلیج گرگان را از خزر جدا می‌کند. جزیره‌ای باریک اما طولانی که طول آن تا ۳ کیلومتر نیز می‌رسد. این شبه جزیره‌ از شمال به دریای خزر، از جنوب به خلیج گرگان، از غرب به تالاب زاغمرز و از شرق به جزیره‌ آشوراده منتهی می‌شود. چهار روستای آشوراده، قزل شهالی، قزل مهدی و قواسلات در حاشیه این شبه جزیره واقع شده‌اند. در طرف مقابل آن، بندر ترکمن قرار دارد. کشاورزی، باغداری و دامداری شغل اصلی مردم محلی این منطقه است. آنها همچنین از فروش صنایع دستی، فرش دستباف و از طریق گردشگری کسب درآمد می‌کنند.

از فلامینگوهای صورتی تا خاویارهای طلایی

منطقه محافظت شده میانکاله که میزبان پرندگان مهاجر از جمله فلامینگو، پلیکان، انواع قو، انواع غاز، اردک سر سفید، مرگوس ، عقاب دریایی دم سفید و پرندگان خشکی مانند قرقاول خزری و دراج است، با عناوین پناهگاه حیات وحش، تالاب بین‌المللی و ذخیره‌گاه طبیعی زیست‌کره، تحت حفاظت محیط زیست قرار دارد. پرندگان که به دلیل برودت هوا در فصل سرد سال، رخت سفر می‌پوشند و به ایران که آب و هوایی نسبتا گرم دارد، مهاجرت می‌کنند. این شبه جزیره همچنین محل تخم‌گذاری و زیستگاه اصلی بسیاری از ماهیان دریای خزر به ویژه کپور و کفال و ماهیان خاویاری نیز است. نزدیک به نیمی از خاویار ایران از آب‌های این منطقه صید می‌شود.

گردشگرانی که قصد دیدار از پرندگان مهاجر این تالاب را دارند، باید اواخر آبان تا پایان سال را برای سفر انتخاب کنند. دوستداران طبیعت میانکاله، رویایی‌ترین منظره این شبه جزیره را زمان طلوع یا غروب خورشید می‌دانند. درست وقتی که نور خورشید آسمان را نارنجی رنگ کرده، انعکاس آن بر آب افتاده و پرندگان در هاله‌ای از تاریکی قرار گرفته‌اند.

ادامه مطلب...ادامه مطلب...

راه رسیدن به میانکاله از کجاست؟

سفر به میانکاله با سفر به هر مکان دیگری فرق دارد. دیدار از پرندگان رنگارنگ آداب خاصی دارد. قرار است همه تلاش کنند تا این منطقه زیست محیطی زنده بماند. از این رو سازمان حفاظت از محیط زیست، با هدف کنترل و ایمن نگهداشتن منطقه و آگاهی از افراد حاضر در شبه جزیره، اقدام به ایجاد ممنوعیت‌هایی در رفت و آمد کرده است. برای گردشگرانی که میل به دیدار از این بهشت دست نخورده را دارند دو راه وجود دارد. مسیر راحت‌تر، بازدید از میانکاله در قالب تورهای گردشگری است به خصوص که تنها تعداد محدودی از آژانس‌های گردشگری اجازه بازدید از منطقه را دارند. راه دیگر این است که درخواستی کتبی به سازمان محیط زیست داده شود و در آن تعداد افراد و زمان بازدید اعلام شود، پس از تایید نامه از سوی این سازمان، امکان سفر به میانکاله مهیا است.

منبع: ایرنا

ادامه مطلب...

همزیستی نیوز - فرماندار کلاله گفت: متاسفانه رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی و دستورالعمل های بهداشتی از سوی برخی از شهروندان، آمار بیماران کرونایی بستری در کلاله را نسبت به ماه گذشته ۷ برابر کرده است.

علی اصغر بیانی روز پنجشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا کلاله اظهار کرد: تیم بازرسی نظارت مستمر از سطح شهرستان دارند. با اصنافی که دستور العمل های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، به شدت برخورد خواهد شد.

وی با انتقاد از برخی داروخانه‌ها، گفت: در این شرایط مشاهده می کنیم برخی داروخانه ها با گران فروشی در عرضه ماسک، تذکرات را نادیده گرفتند لذا باید با بررسی دقیق، برخورد قانونی با این داروخانه‌ها صورت گیرد. 

فرماندار کلاله  ضمن تقدیر از زحمات کادر درمانی، تصریح کرد: این قشر خط مقدم رسیدگی به مراجعان و بیماران مبتلا به کرونا هستند و سختی کار این عزیزان بر هیچ کس پوشیده نیست.

ادامه مطلب...

همزیستی نیوز - نماینده منتخب مردم گنبدکاووس در مجلس یازدهم گفت: من از رییس جمهوری محترم درخواست می کنم که توزیع سهام عدالت را به سایر اقشار حائز شرایط جامعه که به هر دلیلی موفق به گرفتن این سهام نشدند، تعمیم بدهد و این طرح بزرگ جمهوری اسلامی ایران را که برای برقراری عدالت اقتصادی در کشور اجرا شده است، تکمیل نماید.

دکتر امانقلیچ شادمهر روز دوشنبه در گفت و گو با همزیستی نیوز افزود: همانطور که از عنوان سهام عدالت برمی آید قانون مربوط به آن با هدف توزیع عادلانه ثروت دولت بین قشرها مختلف جامعه ایران وضع شده است و دلیلی ندارد که عده قابل توجهی از این مردم از مزایای آن محروم بمانند.

وی با انتقاد از نمایندگان وقت مجلس و مجریان در دولت وقت که در اجرای این طرح بزرگ ملی در عمل مرتکب تبعیض در میان مردم شدند، تصریح کرد: چگونه است که رییس جمهوری وقت در بحث توزیع یارانه نقدی مدعی اجرای عدالت در بین کل مردم ایران شد ولی در توزیع سهام عدالت که اتفاقا عنوانش نیز واژه عدالت را یدک  می کشد، وقتی عدالت به حاشیه رانده شد ایشان اعتراضی نکردند.

شادمهر گفت: متاسفانه در هنگام آغاز ثبت نام برای توزیع سهام عدالت با انتخاب اقشار خاص و همچنین با تعیین شرایط خاص بخش عظیمی از مردم از دسترسی به حقوق قانونی خودشان محروم ماندند که این تعداد امروز با اذعان مسئولان این طرح افزون بر 30 میلیون نفر می شود.

نماینده منتخب مردم گنبدکاووس در مجلس یازدهم دفاع از حقوق قانونی این افراد را از اولین اقدامات خود در این مجلس عنوان کرد و افزود: بطور قطع همکاران عزیز من در مجلس یازدهم نیز با بنده در این حرکت همراهی خواهند کرد تا دولت که تا به امروز برای ثبت نام جاماندگان سهام عدالت اقدامی نکرده است، برای جبران این کاستی دست بکار شود و اگر مانع قانونی دارد با آوردن لایحه ای به مجلس هرچه زودتراین خواسته برحق بخش عظیمی از مردم عزیز کشورمان را محقق سازد.

دکتر امانقلیچ شادمهر در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوم اسفند ماه سال 1398 از حوزه انتخابیه گنبدکاووس و داشلی برون در استان گلستان با کسب بیشترین رای به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز  7 خرداد 1399 رسما گشایش می بیابد.

 

ادامه مطلب...

همزیستی نیوز - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: کسانی که نسبت به بیماری کرونا بی‌تفاوت بوده‌اند باید تا الان به این رسیده باشند که کرونا جدی است و انتقال آن به‌راحتی انجام می‌گیرد و متأسفانه درصدی هم مرگ‌ومیر دارد.

سراج‌الدین عارف‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا با تأکید بر اهمیت کمپین در خانه بمانیم، اظهار کرد: تعداد بستری‌ها افزایش‌یافته است؛ مردم با رعایت بهداشت و ماندن در خانه کمک کنند که بار بستری افزایش نیابد تا بتوانیم جوابگوی نیازها باشیم.

وی با اشاره به فشار کاری کادر درمانی در این روزها، افزود: باید به ازای هر ۵ بیمار باید یک پرستار داشتیم باشیم اما با افزایش شمار افراد بستری، این تعداد به ۱۵ بیمار می‌رسد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان با تقدیر از همراهی بیش از ۹۰ درصد مردم استان در رعایت نکات بهداشتی اعلام شده خصوصا ماندن در خانه و پرهیز از حضور در تجمعات، تصریح کرد: اگر این اتفاق نمی‌افتاد، قطعاً ظرفیت‌های ما جوابگو نبود.

عارف‌نیا تأکید کرد: در این شرایط بیمارستان منشأ شدید آلودگی هستند و احتمال انتقال ویروس از بیماران بالاست لذا از نزدیکان بیماران تقاضا داریم از هرگونه حضور در بیمارستان‌ها خودداری کنند.

وی افزود: بیماری که خودش می‌تواند کارهایش را انجام دهد، همراه نداشته باشد و فقط بیماری که سالخورده یا ناتوان است، نیاز به همراه دارد. این همراه نیز همیشه باید ثابت باشد.

عارف‌نیا در ادامه بیان کرد: از مردم تقاضا داریم در صف نانوایی‌ها فاصله حداقل یک متری را رعایت کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان خاطرنشان کرد: مرکز کال سنتر با شماره تلفن ۳۱۵۰ برای پاسخگویی به سؤالات هم استانی‌ها درخصوص کرونا راه‌اندازی شده است.

ادامه مطلب...

همزیستی نیوز - فرماندار گرگان از حضور پرتعداد شهروندان در تفرجگاه‌ها و مناطق جنگلی این شهرستان با وجود گسترش شیوع بیماری کرونا گلایه کرد.

 محمد حمیدی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری جموری اسلامی اظهار داشت: با وجود تمام درخواست ها و تذکرات داده شده، روز گذشته عده زیادی از شهروندان به جنگل ناهارخوران و النگدره رفتند که این سهل انگاری در مبارزه با کرونا ممکن است عواقب تلخی به همراه داشته باشد.

وی بیان کرد: پس از اعلام منع حضور شهروندان در این تفرجگاه ها و جلوگیری از ورود خودروها، عده زیادی با پای پیاده راهی این مناطق شدند که این گونه رفتارها، اشتباه و تاسف انگیز است.

فرماندار گرگان افزود: مردم باید بپذیرند که مناطق تفرجگاهی می تواند موجب شیوع بیشتر کرونا شود چون رصد موارد بهداشتی در این مناطق سخت و حتی غیرممکن است.

استاندار گلستان روز پنجشنبه گفته بود که با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، حضور مردم روزهای پنج‌شنبه و جمعه در جنگل النگدره، ناهارخواران و دیگر تفرجگاه‌های استان گلستان ممنوع است. 

فرماندار گرگان در ادامه با قبول برخی مشکلات اقتصادی پیش آمده برای مردم به سبب همزمانی شیوع بیماری کرونا با بازار شب عید گفت: در اجرای مصوباتی مانند منع استقرار وانت بارها در مناطق حاشیه جاده ها و ورودی‌های شهر باید برخی ملاحضات اقتصادی و معیشتی مردم در نظر گرفته شود تا این محدودیت ها به خلق تنش و یا چالش جدید منجر نشود. 

 حمیدی به برخی دغدغه های بهداشتی در ادامه فعالیت برخی صنوف اشاره کرد و گفت: با وجود همراهی آرایشگران مردانه در تعطیلی و محدودیت ساعت کاری به سبب شیوع بیماری کرونا، فعالیت بدون وقفه آرایشگاه های زنانه گرگان به عنوان چالش بزرگ برای قطع زنجیره این بیماری پیش روی مردم و مسوولان قرار دارد.

فرماندار گرگان ادامه داد:‌ برخی آرایشگران زن بدون مجوز و نظارت در منازل مشغول به کار هستند و با توجه به بکارگیری انواع اقلام شیمیایی در این حرفه، فعالیت این افراد به یک دغدغه در مورد شیوع بیشتر کرونا تبدیل شده که امیدواریم زنان گرگانی با درک بهتر شرایط، از حضور در این اماکن خودداری کنند.

وی در ادامه به مراحل دفن بیماران کرونایی این شهر اشاره کرد و گفت:‌ با  تمهیدات صورت گرفته و با همکاری خانواده فوت شدگان، عملیات تدفین این اموات با نظارت کارشناسان بهداشت در آرامستان گرگان و روستاهای شهرستان در حال انجام است و برای رعایت بیشتر اصول بهداشتی با حضور طلبه های داوطلب، به جای شستشوی میت عملیات تیمم بدل از غسل انجام می شود.

 فرماندار گرگان با اشاره به وجود برخی مشکلات و محدودیت ها در تامین اقلام پیشگیرانه مانند دستکش، لباس یک‌بار مصرف و ماسک برای کادر درمان، پرستاران و پزشکان بیمارستان های این شهر گفت: تاکنون تمام نیاز این افراد تامین شده و تلاش می کنیم دغدغه این قشر در تهیه اقلام بهداشتی را از بین ببریم.

 حمیدی اظهار داشت:‌ واحد تولید ماسک گرگان روزانه ۴۰ هزار قطعه ماسک تولید و روانه بازار می کند که باید مسیر توزیع آن با نظارت و دقت بیشتری رصد شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان عصر دیروز جمعه اعلام کرد که تعداد تلفات ناشی از بیماری کرونا در این استان به ۱۷ نفر رسید.

عبدالرضا فاضل اظهار داشت: تاکنون ۸۸۷ نفر مشکوک به کرونا دارای تنگی نفس سندروم شدید در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ابتلای ۱۰۴ نفر به کرونا قطعی است.

ادامه مطلب...

همزیستی نیوز - رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت که تعداد جان‌باختگان ویروس کرونا در این استان تا ظهر شنبه به ۳۱ نفر رسید.

عبدالرضا فاضل اظهار داشت: هم اکنون ۸۱۷ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های گلستان بستری هستند که از این تعداد، ابتلای ۱۶۲ نفر به کرونا قطعی است.

وی بیان کرد: علاوه بر آن، نتیجه آزمایش ۱۸۰ بیمار مشکوک به کرونا منفی بود و ۳۷۱ نفر نیز از زمان شیوع این بیماری در استان و پس ار گذراندن دوران درمان، مرخص شدند.

تعداد تلفات کرونا در گلستان تا عصر دیروز جمعه ۱۷ نفر و تعداد مبتلایان قطعی ۱۰۴ تن بود.

با گسترش شیوع ویروس کرونا در گلستان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار روز گذشته اعلام کرد که ورود خودرو با پلاک غیربومی به این استان‌ تا اطلاع بعدی ممنوع است.

علاوه بر آن، پذیرش مسافر در مدارس، برپایی کمپ، چادرهای مسافرتی و اقامت شبانه در پارک ها و مبادی ورودی شهرهای گلستان در ایام نوروز ممنوع اعلام شد.

ناهید جعفری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان روند صعودی شیوع کرونا در استان از مردم خواست علاوه بر رعایت بهداشت فردی، به قرنطینه خانگی ادامه دهند.

علاوه بر دو بیمارستان در گرگان، بیمارستان های شهرهای بندرگز، علی آبادکتول و گنبدکاووس هم به بستری و درمان بیماران کرونا اختصاص یافته است.

منبع: ایرنا
 

ادامه مطلب...

همزیستی نیوز - استاندار گلستان در مجمع خیرین سلامت از کمک ۶۰ میلیارد ریالی خیرین این استان که در مدت زمان ۱۰ دقیقه هزینه کامل خرید ۴۲ دستگاه ونتیلاتور مورد استفاده بیماران مبتلا به کرونا را متقبل شدند، قدردانی کرد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری گلستان، هادی حق شناس در این جلسه اظهار داشت: برای خرید هر دستگاه ونتیلاتور  (تهویه های مکانیکی که برای تنفس بیماران استفاده می شود) به  یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال نیاز است و همراهی خیرین در این راه قطعا به نجات بیماران و رفع هرچه سریعتر ویروس کرونا کمک شایانی خواهد کرد.

وی بیان کرد: روز گذشته با همکاری یکی از خیرین، آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در استان راه اندازی شد که در نتیجه آن زمان شناسایی بیماران پس از انجام آزمایش از چند روز به کمتر از ۲۴ ساعت کاهش یافت.

استاندار گلستان افزود: کرونا یک بیماری جهانی است و ما در استان از ابتدای شیوع موضوع را به‌صورت جدی دنبال کرده و امیدواریم با همراهی مردم و کمک خیرین این بیماری را مهار کنیم.

حق شناس با تاکید بر ضرورت رعایت موارد بهداشتی توسط مردم گفت: ۳۵۰ تخت از ظرفیت هتل ها و مهمانپذیرهای استان به عنوان پشتیبان برای کمک به مراکز درمانی در حالت آماده باش قرار گرفت.

وی همکاری مردم برای مهار ویروس کرونا را مورد تاکید قرار داد و گفت: در راستای جلوگیری از شیوع این بیماری، ورود شهروندان به تفرجگاه های استان و همچنین پذیرش مسافران در مدارس و مهمانسراهای ادارات در ایام نوروز ممنوع شد.

رییس دانشگاه علوم‌ پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی گلستان امروز پنجشنبه با اشاره به مشکل پدید آمده ناشی از افزایش مراجعه‌ مردم به مراکز درمانی استان با ظن ابتلا به کرونا گفت که تعداد جان‌باختگان این بیماری در استان از ۶ به ۸ نفر افزایش یافت.

عبدالرضا فاضل به تعداد مبتلایان قطعی کرونا در گلستان اشاره کرد و گفت: امروز و با دریافت پاسخ ۷۴ آزمایش ارسالی مشخص شد که ابتلای ۳۷ گلستانی به ویروس کرونا قطعی است.

منبع: ایرنا

ادامه مطلب...

همزیستی نیوز - رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: باوجود اینکه بارها اعلام کردیم مردم از حضور در اجتماعات پرهیز کنند ولی شاهدیم برخی‌ها به این موضوع اصلاً توجه نمی‌کنند و در تفرجگاه‌ها، بازار و مراسمات حضور پیدا می‌کنند.

به گزارش ایسنا عبدالرضا فاضل در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با وجود اینکه ویروس کرونا درصد مرگ‌ومیر پایینی دارد اما قدرت سرایت آن بسیار بالاست. مهم‌ترین راه قطع زنجیره این بیماری، حضور مردم در خانه و پرهیز از حضور در اجتماعات است.

وی با انتقاد از رعایت نکردن برخی مردم به این موضوع، افزود: در آخر هفته گذشته با توجه به آفتابی بودن هوا، تفرجگاه‌ها در شهرهای مختلف استان مملو از جمعیت بود که این امر در گسترش بیماری تأثیر زیادی دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان بیان کرد: در بازدیدی که از یکی از شهرهای استان داشتم شاهد بودم که بازار خیلی شلوغ بود و حتی جا برای راه رفتن نبود. مراسمات عزا هم هنوز در شهرها برگزار می‌شود.

فاضل با تأکید بر اینکه مردم باید نسبت به این بیماری حساس باشند و آن را جدی بگیرند، گفت: از مردم استان تقاضا داریم به توصیه‌های بهداشتی توجه داشته باشند تا بتوانیم این بیماری را شکست دهیم.

ادامه مطلب...

همزیستی نیوز - مدیرکل فرودگاه‌های استان گلستان گفت: با تجهیزاتی که در فرودگاه گرگان نصب کردیم، امسال کنسلی پرواز به علت نامساعد بودن هوا را در این فرودگاه نداشتیم.

علی متانت شامگاه سه‌شنبه ۸ بهمن در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در آذرماه حدود ۲۰ هزار مسافر از فرودگاه گرگان جابه‌جا شده است که نسبت به سال گذشته، ۵۰ درصد رشد داشته است.

وی بیان کرد: از امروز پرواز گرگان-کیش بعد از ۱۳ ماه وقفه، مجدداً برقرار شد.

مدیرکل فرودگاه‌های گلستان خاطرنشان کرد: این پرواز روزهای سه‌شنبه و جمعه به‌صورت رفت و برگشت انجام می‌گیرد. در صورتی که استقبال از این پرواز را داشته باشیم، پرواز ادامه خواهد داشت.

متانت گفت: در حال حاضر به‌طور متوسط هفته‌ای ۸۰ سورتی پرواز را در فرودگاه گرگان به مقاصد زاهدان، تهران، مشهد و کیش داریم.

وی اظهار کرد: در آینده‌ای نزدیک پرواز گرگان-بندرعباس مجدداً برقرار خواهد شد. پروازهای اصفهان و شیراز را نیز دنبال می‌کنیم.

 متانت بیان کرد: در برنامه داریم که پرواز گرگان-استانبول را برای دو روز در هفته راه‌اندازی کنیم.

مدیرکل فرودگاه‌های گلستان به پروژه‌های در دست اجرا در فرودگاه گرگان اشاره کرد و گفت: ترمینال جدید فرودگاه به مساحت ۹ هزار مترمربع، توسعه اپرون فرودگاه به مساحت ۱۸ هزار مترمربع، توسعه فضای سبز و محوطه‌سازی و پارکینگ خودرو، موتورخانه مرکزی، منبع ذخیره آب بتونی و بهسازی قسمت‌های مختلف بااعتبار ۷۰ میلیارد تومان در حال انجام است.

منبع: ایسنا گلستان

ادامه مطلب...

همزیستی نیوز - اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری گلستان امروز دوشنبه دوم دی‌ماه به شهرک صنعتی آق‌قلا رفتند و مشکلات چهار واحد تولیدی را بررسی کردند.

مشکلات واحدهای تولیدی دژ پلاستیک، پارس ایده سبز و سنگین برش حجت در این بازدید بررسی و دستورات لازم برای رفع آن صادر شد. واحد تولیدی لبنی که بیش از یکسال از تعطیلی آن می‌گذرد چهارمین کارخانه‌ای بود که امروز اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی استان از آن بازدید کردند. رئیس‌کل دادگستری گلستان پس از بازدید از این واحد تولیدی گفت: این کارخانه آماده تولید است اما به علت اختلاف شرکا بیش از یکسال است که تعطیل و بیش از ۱۰۰ کارگر آن بیکار شده‌اند.

هادی هاشمیان افزود: در ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان پرونده این کارخانه به‌صورت ویژه دنبال می‌شود و خوشبختانه با جلسات متعددی که با شرکا داشتیم، مشکلات مدیریتی کارخانه حل‌شده و بخش دیگر آن‌که مربوط به بانک‌ها و طلبکاران است نیز امروز با حضور دادستان مقرر شد، نشستی با حضور طرفین تشکیل و راهکارهای حل مشکل بررسی شود.

هاشمیان ابراز امیدواری کرد: به‌زودی دوباره این واحد تولیدی، بازگشایی شود و تولید را از سر گیرد.

وی بابیان این‌که امروز تولیدکنندگان در صف مقدم جبهه اقتصادی هستند، گفت: در ستاد اقتصاد مقاومتی استان به دستور رئیس قوه قضاییه از همه ظرفیت‌های دستگاه قضایی برای رونق تولید و جلوگیری از تعطیلی حتی یک خط تولیدی به کار گرفته‌ایم.

این مقام ارشد قضایی استان گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام‌شده از سال گذشته، اجازه توقیف کارخانه‌ها و خط تولید را نداده‌ایم و تلاش کرده‌ایم در دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی، مشکلات حل‌وفصل شود.

هاشمیان ادامه داد و گفت: روسای دادگستری‌ها و دادستان‌ها را نیز مکلف کرده‌ایم با مسئولان شهرستانی از واحدهای تولیدی فعال و نیمه فعال بازدید و برای حل مشکل این واحدها تلاش کنند که خوشبختانه با همین تلاش‌ها از سال گذشته تاکنون ۲۷ واحد تولیدی فعال و نیمه فعال در گلستان تولید را سر گرفتند و ۶۰۰ کارگر به سرکار بازگشتند.

رئیس‌کل دادگستری گلستان را دادستان مرکز استان، دبیر ستاد اقتصادی مقاومتی دادگستری استان، رئیس دادگستری و دادستان آق‌قلا و فرماندار آق‌قلا در این بازدید همراهی کردند.

منبع: ایسنا

پیشخوان

آخرین اخبار